هشدار: متاسفانه اخیرا برخی مراکز با معرفی خود به عنوان همکار ما و ادعای سابقه همکاری با انتشارات اقدام به عقد قرارداد با صاحبان آثار می نمایند.بدین وسیله اعلام می کنیم این انتشارات هیچ همکاری با هیچیک از ناشرین دیگر نداشته و ندارد و هیچ مسئولیتی در قبال افرادی که با ناشران دیگر به اعتبار انتشارات قرارداد می بندند ندارد.

انواع قرارداد با انتشارات :

انتشارات  به۳ روش اقدام به قبول اثر و عقد قرار داد با صاحبان اثر می نماید. سیاست کلی انتشارات  چاپ بر اساس تقاضا می­ باشد. بدیهی است انتشارات هیچگونه توضیحی در مورد دلیل عدم قبول اثر و یا نوع قرارداد پیشنهادی خود به صاحب اثر نخواهد داد.

انتشارات  با توجه به اولویت­های خود، پیشنهاد خود را پس از بررسی اثر به صاحب اثر خواهد داد . دقت نمایید که در انتخاب قراردادهای پیشنهادی توسط انتشارات تصمیم نهایی خود را اتخاذ نماید زیرا تغییر نوع قرارداد پس از عقد قرارداد به هیچ وجه امکان­پذیر نمی­باشد.

انتشارات به دو صورت حضوری و غیرحضوری(راه دور) اقدام به عقد قرارداد می­نماید.( این انتشارات اولین ناشر مبتکر قرارداد غیرحضوری(راه دور) می باشد که متاسفانه برخی از مراکز علاوه بر دزدی مطلب و محتوا از سایت انتشارات  اقدام به کپی این قرارداد نیز کرده اند).

شرایط عمومی:

۱- داشتن مدرک دانشگاهی و یا مدرک مبتنی بر تحصیل در زمینه اثر در مورد کتاب­های دانشگاهی و تخصصی،

۲- تایید اثر توسط انتشارات در مورد کتاب­های ادبی و عمومی.

ویراستاری اثر به عهده صاحب اثر بوده و صاحب اثر باید فایل نهایی بدون غلط و تغییرات را به انتشارات تحویل دهد.


توجه: انتشارات در قبول و یا رد اثر برای چاپ مختار می باشد و هیچگونه توضیحی در مورد دلیل عدم قبول اثر به صاحب اثر نخواهد داد.

قراردادهای انتشارات به هیچ عنوان درجه بندی کتاب از طرف انتشارات نیست و قرارداد پیشنهادی از طرف انتشارات صرفا با توجه به سیاستهای انتشارات است و نشان دهنده سطح و یا درجه کتاب نیست.


 

انواع قرارداد:

۱-    قرارداد نوع اول: حق تالیف

در این نوع قرارداد درصدی از فروش کتاب طبق توافق با صاحب اثر از طرف انتشارات به صاحب اثر پرداخت می شود.

(این نوع قرارداد مخصوص افراد با سابقه قوی کتاب­های پرفروش و موفق می­باشد.)

در قرارداد نوع۱ امتیاز اثر برای همیشه از طرف صاحب اثر به انتشارات واگذار می گردد.


۲-    قرارداد نوع دوم: مشارکت امتیاز-حق تالیف

این نوع قرارداد ابتکاری گروه انتشارات می باشد و تاکنون هیچ ناشری این نوع قرارداد را نداشته است.

در این نوع قرارداد صاحب اثر مبلغ ۶۰۰۰۰۰تومان (حق الزحمه مراحل اداری شابک و فیپا و مجوز ارشاد) به انتشارات پرداخت می کند و معادل ۵درصد از فروش کتاب(پس از فروش) به عنوان حق تالیف دریافت می کند.

سیاست کلی انتشارات چاپ بر اساس تقاضا است  و در این نوع قرارداد چاپ بر اساس تقاضا خواهد بود.

 کتابهای چاپ شده با این نوع قرارداد در فروشگاه اینترنتی انتشارات عرضه خواهد شد. کتابهای ادبی درنمایشگاه بین المللی کتاب و طرح کتابفروشی یکپارچه نیز عرضه خواهد شد.

در قرارداد نوع۲ امتیاز کتاب برای انتشارات خواهد بود. و صاحب اثر حق انتقال اثر به ناشر دیگری را در آینده نخواهد داشت.

در این نوع قرارداد ۱۰ جلد کتاب چاپی(بالای۳۰۰صفحه ۵جلد) به عنوان هدیه به صاحب اثر داده میشود

در قرارداد نوع سوم در صورت صفحه­ آرایی توسط انتشارات  هزینه آن به عهده صاحب اثر خواهد بود.(هرصفحه ۶۰۰ الی ۸۰۰ تومان)صفحه آرایی با ورد انجام می شود.

در صورت صفحه آرایی توسط نویسنده , باید فایل به صورت پی دی اف تحویل انتشارات شود. راهنمای صفحه آرایی را از اینجا ببینید.

ویراستاری اثر به عهده صاحب اثر بوده و صاحب اثر باید فایل نهایی بدون غلط و تغییرات را به انتشارات تحویل دهد. 


۳-     قرارداد نوع سوم: واگذاری چاپ اول

این نوع قرارداد ابتکاری گروه انتشارات  می باشد و تاکنون هیچ ناشری این نوع قرارداد را نداشته است. هدف از این نوع قرارداد فقط کمک به نویسندگان برای انتشار کتابشان با کمترین هزینه ممکن است. نویسندگانی با آثار قابل قبول که به هر دلیل موفق به انتشار کتابشان نشده اند.

در این نوع قرارداد  صاحب اثر فقط انتشار نوبت اول اثر خود را به انتشارات واگذار می­نماید و با پرداخت مبلغ ۶۰۰۰۰۰ تومان به انتشارات(حق الزحمه مراحل اداری شابک و فیپا و مجوز ارشاد) حق چاپ و امتیاز اثر بعد از چاپ اول را در اختیار خود خواهد داشت.(پرداخت مبلغ به انتشارات پس از صدور فیپای کتابخانه ملی خواهد بود. در قرارداد نوع ۳ انتشارات حق انتشار و فروش تا ۱۰۰۰نسخه فقط برای چاپ اول را خواهد داشت). سیاست کلی انتشارات چاپ بر اساس تقاضا است  و در این نوع قرارداد چاپ بر اساس تقاضا خواهد بود.

در قرارداد نوع ۳ امتیاز کتاب در اختیار صاحب اثر بوده و بلافاصله بعد از انتشار اثر، صاحب اثر اجازه عقد قرارداد با هر ناشر دیگری را دارد.

 کتابهای چاپ شده با این نوع قرارداد در فروشگاه اینترنتی انتشارات عرضه خواهد شد. کتابهای ادبی درنمایشگاه بین المللی کتاب و طرح کتابفروشی یکپارچه نیز عرضه خواهد شد.

در صورت درخواست صاحب اثر انتشارات  آمادگی عرضه رایگان نسخه الکترونیکی اثر در کتابخانه دیجیتال انتشارات (digi.arnabook.ir) را دارد. در صورت انتخاب عرضه رایگان الکترونیکی توسط صاحب اثر، نسخه چاپی برای فروش عرضه نخواهد شد.

در این نوع قرارداد ۱۰ جلد کتاب چاپی(بالای۳۰۰صفحه ۵جلد) به عنوان هدیه به صاحب اثر داده میشود و تا تاریخ یکسال از زمان انتشار اثر به تعداد درخواستی صاحب اثر(حداقل ۵۰جلد) و با اعلام قبلی، کتاب با ۵۰درصد تخفیف از قیمت پشت جلد در اختیار صاحب اثر قرار خواهد گرفت.در این نوع قرارداد هیچ پولی به صاحب اثر پرداخت نمی شود.

بسیاری از افراد تمایل برای سرمایه گذاری بر روی اثر خود را ندارند با این حال تمایلی هم به واگذاری حق امتیاز کتاب خود برای همیشه به ناشر را ندارند. این نوع قرارداد می­تواند برای این­گونه افراد جذاب باشد. 

در قرارداد نوع سوم در صورت صفحه­ آرایی توسط انتشارات  هزینه آن به عهده صاحب اثر خواهد بود.(هرصفحه ۶۰۰ الی ۸۰۰ تومان)صفحه آرایی با ورد انجام می شود.

در صورت صفحه آرایی توسط نویسنده , باید فایل به صورت پی دی اف تحویل انتشارات شود. راهنمای صفحه آرایی را از اینجا ببینید.

ویراستاری اثر به عهده صاحب اثر بوده و صاحب اثر باید فایل نهایی بدون غلط و تغییرات را به انتشارات تحویل دهد. 


 توجه: در تمام قرارداد ها چاپ کتاب به صورت جلد شومیز رنگی سلفون دار و صفحات داخلی سیاه و سفید و نوع کاغذ با توجه به موضوع کتاب کاغذ تحریر و یا سوئدی خواهد بود. انتخاب سایز کتاب با توجه به موضوع و تعداد صفحات، توسط انتشارات خواهد بود.

نحوه قیمت گذاری کتاب بر اساس قیمت عرف بخش خصوصی خواهد بود. جدول زیر حدود قیمت گذاری کتاب را نشان داده است که در قرارداد نوع۳ در صورت درخواست کتاب اضافی توسط صاحب اثر با نصف ۵۰درصد تخفیف از این قیمت در اختیار صاحب اثر قرار خواهد گرفت.

قیمت تقریبی قیمت گذاری کتاب طبق جدول زیر می باشد:

قیمت به تومان است.

۵۰صفحه ۱۰۰صفحه ۱۵۰صفحه ۲۰۰صفحه ۲۵۰صفحه ۳۰۰صفحه ۳۵۰صفحه ۴۰۰صفحه
قطع رقعی ۷۰۰۰ ۱۰۰۰۰ ۱۲۰۰۰ ۱۴۰۰۰ ۱۶۰۰۰ ۱۸۰۰۰ ۲۰۰۰۰ ۲۲۰۰۰
قطع وزیری ۹۰۰۰ ۱۱۵۰۰ ۱۴۰۰۰ ۱۶۵۰۰ ۱۹۰۰۰ ۲۱۵۰۰ ۲۴۰۰۰ ۲۶۵۰۰

توجه نمایید کتاب به تعداد درخواستی با نصف قیمت کتاب طبق قرارداد در اختیار شما قرار می گیرد.