قرارداد چاپ کتاب با انتشارات آرنا:

 سیاست کلی انتشارات  چاپ بر اساس تقاضا می­ باشد. 

توجه: انتشارات در قبول و یا رد اثر برای چاپ مختار می باشد و هیچگونه توضیحی در مورد دلیل عدم قبول اثر به صاحب اثر نخواهد داد.

عقد قرارداد به صورت آنلاین بوده و نیازی به مراجعه حضوری نیست. اولین ناشر مبتکر قرارداد غیرحضوری(راه دور) می باشد که متاسفانه برخی از مراکز علاوه بر دزدی مطلب و محتوا از سایت انتشارات  اقدام به کپی این قرارداد نیز کرده اند).

شرایط عمومی:

۱- داشتن مدرک دانشگاهی و یا مدرک مبتنی بر تحصیل در زمینه اثر در مورد کتاب­های دانشگاهی و تخصصی

۲- تایید اثر توسط انتشارات در مورد کتاب­های ادبی و عمومی.


انواع قرارداد چاپ کتاب با انتشارات آرنا:

۱-    قرارداد نوع اول

(این نوع قرارداد مخصوص افراد با سابقه قوی کتاب­های پرفروش و موفق می­باشد.)

حق تالیف:

در این نوع قرارداد درصدی از فروش کتاب طبق توافق با صاحب اثر از طرف انتشارات به صاحب اثر پرداخت می شود.

خرید امتیاز اثر:

در این نوع قرارداد تمام حقوق مادی و معنوی اثر برای همیشه با مبلغ توافقی بین ناشر و صاحب اثر به انتشارات واگذار می شود.

در قرارداد نوع۱ امتیاز اثر برای همیشه از طرف صاحب اثر به انتشارات واگذار می گردد.


۲- قرارداد نوع دوم: قرارداد سازمانی

فعلا غیرفعال است.


۳-     قرارداد نوع سوم: واگذاری چاپ اول

این نوع قرارداد ابتکاری گروه   می باشد و تاکنون هیچ ناشری این نوع قرارداد را نداشته است. هدف از این نوع قرارداد فقط کمک به نویسندگان برای انتشار کتابشان با کمترین هزینه ممکن است. نویسندگانی با آثار قابل قبول که به هر دلیل موفق به انتشار کتابشان نشده اند.

در این نوع قرارداد  صاحب اثر فقط انتشار نوبت اول اثر خود را به انتشارات واگذار می­نماید و با پرداخت مبلغ ۳۵۰۰۰۰۰تومان به انتشارات (بابت حق الزحمه مراحل اداری شابک و فیپا و مجوز ارشاد) حق چاپ و امتیاز اثر بعد از چاپ اول را در اختیار خود خواهد داشت.(پرداخت مبلغ به انتشارات پس از صدور فیپای کتابخانه ملی خواهد بود. در قرارداد نوع ۳ انتشارات حق انتشار و فروش تا ۵۰۰نسخه فقط برای چاپ اول را خواهد داشت). سیاست کلی انتشارات چاپ بر اساس تقاضا است  و در این نوع قرارداد چاپ بر اساس تقاضا خواهد بود.

هزینه چاپ نسخه کاغذی عرضه شده در فروشگاه اینترنتی به عهده انتشارات بوده و درآمد حاصل از آن نیز متعلق به انتشارات خواهد بود. تمام درآمد نسخه الکترونیک کتاب(e-book) نیز متعلق به صاحب اثر خواهد بود. انتشار نسخه الکترونیک(e-book) و درآمد حاصل از آن در این قرارداد برای صاحب اثر بدون محدودیت تعداد فروش خواهد بود.

در این قرارداد  انتشار، چاپ و فروش به عهده انتشارات خواهد بود.

در قرارداد نوع ۳ امتیاز کتاب در اختیار صاحب اثر بوده و بلافاصله بعد از انتشار اثر، صاحب اثر اجازه عقد قرارداد با هر ناشر دیگری را دارد.

کتابهای چاپ شده با این نوع قرارداد در فروشگاه اینترنتی انتشارات عرضه خواهد شد. کتابهای ادبی درنمایشگاه بین المللی کتاب نیز عرضه خواهد شد.

سایت فروشگاه اینترنتی انتشارات: http://arnabook.ir/

امکان انتشار کتاب الکترونیک (e-book)  علاوه بر نسخه کاغذی وجود دارد. (به صورت رایگان و یا فروشی به انتخاب صاحب اثر)

در این نوع قرارداد ۵ جلد کتاب چاپی (تا ۱۰۰صفحه) به عنوان هدیه به صاحب اثر داده میشود و  به تعداد درخواستی صاحب اثر، کتاب با ۵۰ درصد تخفیف از قیمت پشت جلد در اختیار صاحب اثر قرار خواهد گرفت. در سفارش های بعدی میزان تخفیف بین ۲۰تا۵۰ درصد خواهد بود.

بسیاری از افراد تمایل برای سرمایه گذاری بر روی اثر خود را ندارند با این حال تمایلی هم به واگذاری حق امتیاز کتاب خود برای همیشه به ناشر را ندارند. این نوع قرارداد می­تواند برای این­گونه افراد جذاب باشد. 

 

2 دیدگاه

  • admin-bookpub

   با سلام
   چاپ کتاب به صورت ناشرمولف چند وقتی هست از طرف وزارت ارشاد انجام نمی شود. شرایط قرارداد با انتشارات را از صفحه قرارداد چاپ کتاب در سایت مطالعه نمایید و یا در واتساپ به شماره ۰۹۱۲۸۹۱۹۲۸۰ پیام دهید.
   با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.